גם אתם מעוניינים להתקין חיפוי פרקט במדרגות? אפשר להבין למה. המראה היוקרתי, היכולת לנקות אותו בקלות, מגוון חומרי הגלם והסוגים הנמכרים ושפע הצבעים הקיימים לבחירה, הפכו את משטחי הפרקט לפופולריים כל כך וניתן למצוא אותם בבתים רבים בישראל. אבל יש אנשים רבים שכבר גילו גם את יתרונות התקנת פרקט למדרגות ולא רק לרצפה, דבר שעשוי לשדרג משמעותית את הוויזואליות היפה של הבית.

 

התקנת חיפוי פרקט למדרגות הבית, הדירה, המשרד או העסק!

* אנו מציעים פרקטים למדרגות במגוון דגמים וסוגים (למינציה ועץ)!

* חיפוי פרקט למדרגות במחיר אטרקטיבי, שווה לכל נפש ובפריסה ארצית!

* חיפוי מדרגות בפרקט, PVC, למינציה, דמוי עץ ועוד. מחיר ללא תחרות >>

טלפון ליצירת קשר: 055-9705132

 

התקנת פרקטים למדרגות במחיר זול

 

 

באילו מקרים כדאי להתקין פרקטים למדרגות?

בשני מקרים עיקריים התקנת פרקט במדרגות מומלצת במיוחד:

#1 כאשר בונים בית חדש ומעוניינים להעניק לו מראה מעוצב ומודרני, במיוחד כשמתכננים בכל מקרה להתקין פרקט גם על חלק מהרצפה בבית.

#2 כאשר רוצים לשפץ בית קיים, בדרך פשוטה ובהשקעה כלכלית מתונה יחסית, בפעולה מהירה שלא גוררת אחריה “השבתה” של האזור המשופץ לזמן רב, או לכלוך בכמות גדולה.

פרקט למינציה למדרגות הוא בחירה מצוינת בשני המקרים, כאשר הרעיון הוא לחפות מדרגות קיימות בחומר גלם איכותי ששומר על מראהו לתקופה ארוכה. ישנה חשיבות רבה לבחירה בסוג פרקט שאיננו מחליק וזאת על מנת לשמור על בטיחותם של בני הבית בעת שהם עולים או יורדים במדרגות, וכן להתקין סף בזווית של כל מדרגה על מנת לייצר נדבך נוסף של בטיחות.

פרקט עץ למדרגות בבית מהווה גם הוא פתרון נהדר, וההשקעה הכלכלית בו מעט גבוהה יותר אם כי ללא ספק שווה את המחיר. זהו חומר גלם שמטבעו איננו מחליק ולכן הוא אידיאלי עבור מדרגות. איכותו ועמידותו בפני בלאי גבוהות מאוד, לכן הוא שומר על המראה שלו לשנים רבות.

 

 

מדרגות מפרקט – טיפים להשגת מראה מושלם:

◄ אם אתם עומדים להתקין פרקט מכל סוג על המדרגות בבית, חשוב להבין כי איכות חומר הגלם היא חשובה ביותר, אך במקביל אסור שתתפשרו על רמת ההתקנה עצמה. מתקינים מקצועיים המתמחים בפרקט אמורים לדעת להתמודד עם כל סוג חומר ובכל בית, וכמובן לבצע את העבודה בדייקנות מושלמת תוך מתן שירות אדיב.

◄ הגימור הוא חלק בלתי נפרד מהתקנת הפרקט, ועל מנת להשיג גימור מיטבי – מומלץ לחפות מדרגות בפרקט כאשר משני צדדיהן יש קיר. באופן כזה, הגימורים בצדדי גרם המדרגות יהיו היפים ביותר.

◄ ממש כמו במרצפות רגילות, צבע הפרקט משפיע על נראות הגודל של החדר, כאשר פרקט בהיר יקנה מראה של חדר גדול יותר, ופרקט בצבע כהה “יקטין” אותו. בכל מקרה, חשוב שהפרקט של המדרגות יהיה בצבע זהה לזה של החדרים על מנת “להמשיך” את המראה של הבית ולהיטמע כחלק אינטגרלי בתוכו.

◄ מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי מחברת ההתקנה בטרם תבחרו את חומר הגלם והגוון של הפרקט, וחשוב לבחון כמה וכמה אופציות לפני שמתחילים בתהליך.

 

סוגי פרקטים מומלצים לחיפוי מדרגות

ישנם שלושה סוגי פרקט לחיפוי מדרגות:

#1 פרקט עץ גושני לחיפוי מדרגות – חיפוי בעץ גושני נחשב לאופציה איכותית ועמידה במיוחד, שכן מדובר בפרקט העשוי מגוש אחיד של עץ טבעי. ישנם סוגי עצים רבים שבהם ניתן להשתמש, אך האפשרות הנפוצה ביותר היא בעץ אלון.

מדובר בסוג חיפוי פרקט מומלץ למדרגות בכל גודל ובעיקר למדרגות רחבות ומאסיביות במיוחד. בשל האיכות המיטבית של חומר הגלם וטכניקת ההתקנה המורכבת יחסית, חיפוי מדרגות בעץ גושני יהיה לרוב יקר יותר ביחס לסוגי חיפויים אחרים.

#2 פרקט למינציה לחיפוי מדרגות – חיפוי מדרגה בלמינציה הוא האפשרות הזולה והפשוטה ביותר להתקנה. פרקט למינציה עשוי למעשה מחומר סינתטי דמוי עץ.

היתרון הגדול של סוג זה טמון במחירו הנמוך ועוביו הדקיק, אשר איננו משנה את מימדי המדרגות. מכאן ששיטת חיפוי זו מתאימה במיוחד למדרגות קטנות וצרות.

#3 פרקט עץ תלת שכבתי לחיפוי מדרגות – חיפוי בפרקט עץ תלת שכבתי מספק אופציית ביניים בין פרקט גושני לפרקט למינציה. הפעם לא מדובר בגוש אחד של עץ טבעי, וגם לא בחומר סינתטי לחלוטין, אלא בשילוב של השניים.

החיפוי התלת שכבתי מורכב, כשמו כן הוא, משלוש שכבות: שכבה חיצונית מעץ טבעי איכותי, ושתי שכבות פנימיות מתערובת של עצים דחוסים ופשוטים יותר. מדובר באופציה זולה יותר מחיפוי עץ טבעי ויקרה יותר מחיפוי למינציה.

 

כמה עולה פרקט למדרגות ובמה זה תלוי? מחירים

בכל שיפוץ או שינוי בבית, עניין התקציב הפנוי הוא חלק בלתי נפרד מההחלטה על היקף הפרויקט, ובוודאי לא תרצו לחרוג ממנו.

מחיר פרקט למדרגות תלוי בכמה גורמים, החל מהחומר ממנו יהיה עשוי החיפוי, דרך כמות הפרקט הנדרשת, שיטת ההתקנה ועוד, כאשר המחירים מתחילים מכמה עשרות שקלים ועד לכמה מאות שקלים עבור כל מטר מרובע או פר מדרגה.

 

חיפוי פרקט למדרגות מחיר לפי סוגמחיר מומלץ להתקנת פרקט במדרגות
חיפוי פרקט למינציה למדרגותהחל מ-390 ₪ למדרגה
חיפוי פרקט עץ למדרגות (אורן / אלון / אגוז ועוד)החל מ-550 ₪ למדרגה
חיפוי גושניהחל מ-650 ₪ למדרגה

 

בתותח הפרקטים נשמח לבצע עבורכם התקנת פרקט למדרגות ולספק לכם שילוב אופטימלי בין עלות משתלמת, חומרי גלם מעולים ושירות מצוין. למידע נוסף לחצו כאן.

חיפוי פרקט למדרגות – דוגמאות לפרויקטים שביצענו

חיפוי מדרגות בפרקט
חיפוי פרקט למדרגות
פרקט למדרגות
פרקטים למדרגות

מה חשוב לבדוק לפני התקנת חיפוי פרקט למדרגות?

לפני שבוחרים בסוג החיפוי, כדאי לקחת בחשבון את השיקולים הבאים:

  • שיקולי תקציב: יש לבחון כמה משאבים אפשר וניתן להשקיע בחיפוי המדרגות. מדובר בשיקול חשוב במיוחד כאשר בונים או משפצים את הבית, שכן פרויקט מסוג זה כרוך בעלויות גבוהות.
  • סוג, גודל ועיצוב: לכל מבנה או גרם מדרגות עשוי להתאים סוג אחר של חיפוי פרקט, ועל כן יש לוודא שאכן בוחרים בחלופה הטובה ביותר.
  • צרכים ושימושים: כדאי לשקול היטב את היתרונות והחסרונות הטמונים בכל סוג של חיפוי. כך למשל, חיפוי מעץ מלא יקנה לבית מראה יוקרתי ומהודר יותר, אך מחירו יהיה גבוה בהתאם. כמו כן, חיפוי עץ מלא נוטה להיות רגיש יותר לפציעות ושריטות מאשר חיפוי למינציה.
  • השפה העיצובית של המבנה: כדאי להתאים את החיפוי לסגנון העיצובי של יתר הבית, על מנת ליצור מראה הרמוני ומאוזן.
  • טעם וסגנון אישי: כמובן שיש לקחת בחשבון את ההעדפות האישיות של הלקוח, ולהתאים את סוג החיפוי לסגנונו וטעמו האישי.

 

שימו לב: חשוב להבין שהתקנת חיפוי מדרגות היא עבודה מורכבת יחסית אשר דורשת מיומנות עדינה, דיוק מקסימלי, ידע בשימוש בכלים המתאימים, וניסיון מקצועי בתחום.

על מנת להבטיח שההתקנה תתבצע באופן האופטימלי, יש להסתייע באנשי מקצוע מומחים בהתקנת פרקטים.

מומלץ לנהל תיאום ציפיות עם בעל המקצוע בטרם קבלת השירות, ולוודא המתקין אכן מחזיק במומחיות הנדרשת לביצוע המשימה. ניתן אף לבקש תמונות מעבודות קודמות.

 

ההבדלים בין חיפוי מלא לחיפוי חלקי

חיפוי המדרגות בפרקט פותח צוהר למגוון סגנונות עיצוב. מלבד סוג וצבע הפרקט, ניתן גם לבחור בין חיפוי מלא לבין חיפוי חלקי.

בחיפוי מלא, כל שטח הפנים של המדרגה יכוסה בפרקט. לעומת זאת, חיפוי חלקי משמעו שרק השלח (= החלק שעליו דורכים) יחופה. לעיתים ניתן לבחור בשני צבעים שונים לחיפוי השלח והרום (=החלק שעליו לא דורכים).

 

שלבי התקנת פרקט למדרגות, הכנות נדרשות וכמה זמן זה צפוי לקחת

משך הזמן הדרוש להתקנת פרקט על מדרגות מושפע ממספר, סוג ומצב המדרגות, וכן בסוג הפרקט הנבחר, אך לרוב יהיה מדובר במספר ימים בודדים.

בטרם ביצוע החיפוי, יש לוודא את תקינות המדרגות. באם נמצאו ליקויים, יש לתקן את התשתית לפני ביצוע החיפוי. מדובר בשלב קריטי שאין לקחת בקלות ראש, שכן מדרגות בלתי תקינות עלולות להוות מפגע בטיחותי של ממש.

לאחר ביצוע הבדיקות המקדימות וההכנות הנדרשות, ניתן להתחיל את תהליך החיפוי עצמו. לרוב יבצעו חיפוי של 8 מדרגים בכל יום עבודה, כך שבגרמי מדרגות קצרים ניתן יהיה לסיים את העבודה אפילו ביום אחד בלבד.

במהלך ההתקנה, המתקין ישאיר מרווח מדויק שיאפשר לפרקט להתכווץ ולהתפשט בהתאם לטמפרטורה ותנאי האקלים בחדר, על מנת לאפשר את תנועתיות ותקינות הפרקט לאורך כל עונות השנה.

עם סיום החיפוי, אין לדרוך על על המקום במשך כ-12 שעות על מנת למנוע תזוזות בלתי רצויות של הפרקט הטרי. זו גם הסיבה לכך שההתקנה תתבצע קודם כל במדרגות העליונות ורק לאחר מכן באלו התחתונות.